ПЕТРІВ (АПОСТОЛЬСЬКИЙ) ПІСТ В 2017 РОЦІ: ІСТОРІЯ, ЯКОГО ЧИСЛА ПОЧАТОК І КІНЕЦЬ, КАЛЕНДАР ХАРЧУВАННЯ ПО ДНЯХ
Великим християнським святам традиційно передують пости – періоди духовного та фізичного утримання. Петрів піст, який називають також Апостольським або постом П’ятдесятниці, є одним з чотирьох багатоденних православних постів. Він приурочений до дня святих апостолів Петра і Павла, учнів Ісуса Христа. Час початку посту залежить від дати святкування Великодня. У яких же числах очікувати Петров пост в 2017 році
У 2017 році Петров пост пройде з 12 червня по 11 липня
Відправними точками служать десятий понеділок після Воскресіння Христового і перший після Дня Святої Трійці. Тривалість посту змінюється з року в рік, складаючи від 8 до 48 днів. У 2017 році Петрів піст триватиме чотири тижні, з 12 червня по 11 липня. У цей період православний світ вшановує «Петрову твердість і Павлів розум» – саме ці якості втілюють апостоли.
Історія Петрова поста
Пост П’ятидесятниці був введений церквою для наслідування апостолам. Згідно Біблії, послідовники Христа готували себе до проповідей Євангелія допомогою обмежень в їжі та посиленої молитви. Апостольський піст відомий з найдавніших часів. Перші згадки про нього датуються 3 століттям – епохою зародження християнської релігії.
Спочатку в це час посту ті, хто не міг обмежити себе в їжі та розвагах в пору Великого посту. Після освячення храмів Петра і Павла в Константинополі і Римі, яке відбулося 12 липня, дата вкоренилася як день пам’яті святих. У східному християнстві цих апостолів за їх численні заслуги називають первопрестольными або первоверховними.
Харчування в Апостольський пост
Порівняно з Великим і Успенським постом умови Петрова поста можуть здатися менш суворими. Тим не менше, наші предки недарма називали його «петрівкою-голодуванням». В цей час приготовані восени запаси вже вичерпалися, а овочі і фрукти ще не встигали дозріти. До урожаю грибів та горіхів теж було далеко. Так що пісне меню наших прадідусів і прабабусь складалося з каш, зелені і ягід.
У період Петрова посту суворо заборонено вживання м’яса, яєць і молока
Втім, з асортиментом супермаркетів нестача продуктів перестала бути проблемою. Як і під час будь-якого посту не можна вживати тільки молоко, м’ясо і яйця. Також з раціону слід виключити фаст-фуд, кондитерські вироби та випічку (крім хліба). Вино – рослинний продукт, тому його дозволено вживати по вихідним в помірних кількостях. Згідно з церковним статутом, меню на період Апостольського посту виглядає так:
понеділок – тільки гаряча їжа на рослинному маслі;
вівторок – гаряча їжа на олії, риба;
середа – тільки гаряча їжа на рослинному маслі;
четвер – гаряча їжа на олії, риба;
п’ятниця – тільки гаряча їжа на рослинному маслі;
субота , неділя – гаряча їжа на олії, риба, вино.
При таких незначних обмеження раціон можна зробити різноманітним, а страви – смачними. Основою вашого меню повинні стати крупи, овочі, гриби. Враховуючи відмова від м’ясних продуктів, варто запастися джерелами рослинного білка: бобовими, морепродуктів, горіхами. Не варто відмовляти собі в пісних солодощах: сухофруктах, вареннях і, звичайно ж, свіжих фруктах і ягодах. Умови посади можуть пом’якшуватися для дітей, вагітних жінок, а також під час хвороб і подорожей.
Головна мета Апостольського посту – очищення душі від усього негативного
Духовна складова поста
Важливо пам’ятати, що піст – час духовного очищення. Багато священиків вважають, що особливе харчування служить доповненням до внутрішнього вдосконалення. Так що постарайтеся на цей час утриматися від сварок, гніву і лихослів’я. Під час посту радять обмежити кількість розваг (у тому числі слід максимально обмежити перегляд телевізора і користування інтернетом), а вільний час приділяти молитві.максимально обмежити перегляд телевізора і користування інтернетом), а вільний час приділяти молитві.
ПЕТРІВ (АПОСТОЛЬСЬКИЙ) ПІСТ В 2017 РОЦІ: ІСТОРІЯ, ЯКОГО ЧИСЛА ПОЧАТОК І КІНЕЦЬ, КАЛЕНДАР ХАРЧУВАННЯ ПО ДНЯХ
Reviewed by Ivan
on
20:00:00
Rating: