Вітаміни здатні очищати клітинну пам'ять - вчені

Вітаміни А і С корисні не тільки для здоров'я, але й для ДНК.


Вітаміни А і С здатні впливати на клітинну пам'ять, упевнена міжнародна група вчених. Про це вони повідомляють у дослідженні, опублікованому в PNAS.

Вітаміни А і С корисні не тільки для здоров'я, але й для ДНК. Як виявилося, вони можуть позбавлятися епігенетичних маркерів у геномі. Вітамін А підсилює очищення епігенетичної пам'яті в ембріональних стовбурових клітинах, збільшуючи кількість TET-ензимів, що змінюють склад ДНК, а вітамін С посилює їхню активність.

"І вітамін А, і вітамін С сприяють деметилюванню ("відщепленню" метильної групи від цитозину, що міститься в ДНК), збільшуючи ступінь очищення епігенетичної пам'яті", - пояснює один з авторів дослідження, доктор Фердинанд фон Мейенн.

Відкриття допоможе просунутися в галузі регенеративної медицини - воно дозволить "очищати" стовбурові клітини дорослого пацієнта, прибираючи з них всю зайву інформацію і повертаючи їм характеристики ембріональних.

Раніше повідомлялося, що вчені встановили здатність вітаміну С вбивати ракові клітини з мутаціями і сповільнювати зростання ракових пухлин.

Вчені: нестача вітаміну D може привести до недоумства


Вітаміни здатні очищати клітинну пам'ять - вчені Вітаміни здатні очищати клітинну пам'ять - вчені Reviewed by Saha Garasimovich on 14:09:00 Rating: 5