У Міноборони розповіли про створення в Україні унікального бойового вертольота (ФОТО)Запорізьке підприємство «Мотор Січ» розробило унікальний транспортно-бойовий вертоліт Мі-8МСБ-В. Суттєвою перевагою даного апарату є здатність літати навіть у випадку виходу з ладу одного з двигунів.


Про це повідомляє сайт Міністерства оборони України «Народна армія», новину передає «Преса України».

Як зазначається, новий вітчизняний вертоліт обладнаний сучасним двигуном ТВ3-117ВМА СБМ 1В 4Е серії, який було спеціально дефорсовано. У випадку виходу з ладу одного з двигунів, вертоліт зможе продовжити виконання завдання, працюючи при цьому у режимі так званої «надзвичайної ситуації». 

Крім того, цей тип двигуна дозволяє літальному апарату швидко відриватися від землі навіть при максимальній завантаженості та підніматися на висоту понад 2 тис. метрів над рівнем моря. 

Особливістю даного вертольота є також здатність функціонувати у будь-яких кліматичних умовах та у високогір’ї.

«Перебуваючи на рекордних для вертольотів висотах, навіть в умовах розрідженого повітря або температури навколишнього середовища 52 градуси за Цельсієм, вертоліт не втрачає потужності завдяки новим двигунам. Фактично, створена універсальна, всепогодна машина», - йдеться в описі вертольоту. 

Розповіли виробники також про озброєння гелікоптера. Так, він оснащений керованим і некерованим ракетним, бомбардувальним, стрілецько-гарматним озброєнням, а також системою мінування. Це дозволяє вертольоту ефективно знищувати броньовану техніку, вогневі точки та живу силу ворога. Крім того, машина призначена для транспортування вантажів, техніки та особового складу, вона може також брати участь у пошуково-рятувальних операціях.
Нагадаємо, розроблений в Україні вертоліт SL-231 «SCOUT» визнаний найшвидшим у своєму сегменті. Нині розробники займаються питанням серійного виробництва. Вертоліт є найлегшим та найшвидшим із усіх йому подібних літальних апаратів. У Міноборони розповіли про створення в Україні унікального бойового вертольота (ФОТО) У Міноборони розповіли про створення в Україні унікального бойового вертольота (ФОТО) Reviewed by Василь Іваночко on 23:14:00 Rating: 5