ТОП-10 продуктів для імунітету. Як не захворіти на грип (ГРВІ).

У період вірусних захворювань важливо, щоб харчування було різноманітним і збалансованим. Недолік якихось вітамінів і мікроелементів негативно позначається на загальному стані організму — виснажує його, робить уразливим.


Для захисту від вірусів необхідні аскорбінова, лимонна та інші органічні кислоти, вітамін Е, цинк, селен, мідь, марганець, йод, залізо. Поєднання цих елементів робить імунітет більш міцним.

Однак не варто приступати до процесу вітамінізації із зайвим завзяттям. Організм можна перевантажити навіть корисними речовинами.

Менше солодкого
Слід обмежити себе у вживанні солодощів та кондитерських виробів. При надлишку цукру дуже сильно витрачаються кислоти в організмі. Тому чим більше їли солодкого, тим більше кислоти потрібно. Якщо ж почати їсти лимони та апельсини тоннами, щоб компенсувати дефіцит кислоти, можна викликати подразнення шлунка і кишечника.

Солодке краще замінити медом і сухофруктами — вони більш корисні і не містять надлишкового жиру.

Якщо страждаєте на захворювання шлунку і кишечника, треба зайнятися їх профілактикою, щоб болячки не давали знати про себе в період грипу і тим самим не послаблювали імунітет.

1. Вода з лимоном

У період епідемії грипу потрібно взяти за правило — починати ранок зі склянки води з лимоном. Вода повинна бути кімнатної температури, лимона достатньо і однієї дольки. У такий коктейль можна додати трохи меду. Протягом дня слід випивати цього напою таку кількість, щоб йшла половинка, а то й цілий лимон. Таким чином можна наповнити організм лимонної та аскорбінової кислотами, які і піднімають опірність організму. Крім цього цитрус благотворно впливає на кровоносну систему, зокрема, сприяє зміцненню судин.

Норма аскорбінової кислоти на добу — 70 мг. Під час грипу рекомендується збільшити її споживання в 7 разів — до 500 мг на добу.

2. Каша (вівсяна, гречана, рисова)

Для підвищення опірності організму вірусам потрібен селен. У процесі приготування каші селен не виварюють, як при термічній обробці інших продуктів, у яких він міститься.
Селеном багатий і часник. Хоча через його надмірну ароматичності, їсти часник протягом усього дня не виходить.

3. Апельсини, мандарини, грейпфрути та ківі

Протягом дня на додаток до лимонному коктейлю потрібно з’їдати парочку цитрусових. Цього буде цілком достатньо. Цитруси можна доповнити ківі: 2 штучки ківі містять добову дозу аскорбінової кислоти.

У тих випадках, коли цитрусові викликають алергію, їх можна замінити яблуками — в них теж містяться кислоти, необхідні організму для захисту від вірусів. Альтернатива — яблучний або винний оцет.

4. Горіхи

У горіхах містяться вітамін Е, а також цинк, мідь і марганець — всі вони вкрай необхідні для підтримки імунітету.

Краще включити у свій харчовий раціон кілька різновидів горіхів. Це дозволить організму отримувати збалансовану кількість різних корисних речовин. Денна норма споживання горіхів — 50 г.

Вітамін Е також міститься в рослинних оліях: соняшниковій, кукурудзяній.

5. Морська риба і морська капуста

Морська риба і морепродукти багаті йодом, який підвищує імунітет, розумову і фізичну витривалість, а також забезпечує нормальну роботу щитовидної залози. Щитовидка же регулює обмінні процеси організму.

Омега-3 жирні кислоти, що містяться в рибі та морепродуктах, сприяють поліпшенню капілярного кровообігу.

6. М’ясо

Низький рівень заліза в організмі знижує антибактеріальний захист організму, а тому потрібно постійно слідкувати за тим, щоб баланс цього елемента не порушувався. Особливо важливо це робити жінкам під час критичних днів, оскільки саме в цей період їх організм втрачає велику кількість заліза.

Найбільш засвоюємє залізо міститься в м’ясі — свинячому, яловичому, а також у печінці.

7. Цибуля і часник

Цибуля і часник містять фітонциди, які мають бактерицидну дію. Але корисні ці овочі тільки в сирому вигляді — в процесі термічної обробки всі корисні властивості втрачаються.Іноді цибулю залишають розрізаною з тим, щоб з неї «виходили» фітонциди і вбивали віруси в приміщенні. Малоймовірно, що хмарка фітонцидів здатне вбити всі віруси.

Хворій людині краще безпосередньо вдихати їх з цибулини або ж просто взяти і скуштувати.

8. Ехінацея і женьшень

Чай з ехінацеєю, настоянка ехінацеї або настоянка женьшеню допомагають організму адаптуватися до різних навантажень. Особливо корисні адаптогени в холодну пору року: низька температура і короткий світловий день сприймаються організмом як стрес, що часто призводить до послаблення наших захисних функцій. Однак перед вживанням таких препаратів бажано проконсультуватися з лікарем.

9. Капуста і картопля

Капуста та картоплю (особливо приготований на пару) можуть послужити додатковим джерелом аскорбінової кислоти.
А квашена капуста, мочені яблука і помідори багаті ще й іншими необхідними організму органічними кислотами.

10. Фруктові морси та фреші

Із заморожених ягід журавлини, чорної і червоної смородини добре готувати морси, а з ягід шипшини — напої. Вони містять аскорбінову кислоту, яка «прикрита» антиоксидантом. Заморожені ягоди при приготуванні морсів не слід заливати окропом і сильно подрібнювати, щоб вони не втратили своїх корисних властивостей.


Антиоксиданти, а також бета-каротин і аскорбінова кислота містяться і в свіжих соках. Сік не обов’язково пити вранці, можна приготувати і ввечері — ефект буде той самий. Якщо ж ви п’єте пакетні соки, то вибирайте ті, що відновлені з сухого порошку.

Перед вживанням радимо проконсультуватися з дієтологом!


ТОП-10 продуктів для імунітету. Як не захворіти на грип (ГРВІ). ТОП-10 продуктів для імунітету. Як не захворіти на грип (ГРВІ). Reviewed by Василь Іваночко on 23:16:00 Rating: 5