Як збільшити врожай за допомогою дешевих ліків

Для захисту саду та городу від шкідників продається багато всілякої хімії, але ж всі ці шкідливі речовини потім потрапляють до нас в організм. Чи є інші способи боротьби? 


Досвідчені садівники і городники стверджують, що можна використовувати препарати з аптеки. Виявляється, що звичайні дешеві лікарські препарати зможуть захистити наш город від шкідників та збільшити врожай. 

Йод

Всі ми з дитинства знаємо, що йод - відмінний антисептик, тож гріх не застосувати цю його властивість у профілактиці хвороб рослин, особливо усілякої гнилі. 

Розчином 5-10 крапель йоду в десяти літрах води рекомендують оприскувати полуницю і суницю перед цвітінням. Ця проста процедура позбавить її від сірої гнилі й активізує життєві сили рослин. Оприскування проводять 2-3 рази з інтервалом у десять днів. 

Розчином однієї краплі йоду на три літри води один раз поливають розсаду томатів, щоб збільшити продуктивність і майбутні розміри плодів. Після висадження розсади в ґрунт можна провести йодне підживлення ще раз, додавши у відро з водою три краплі йоду. Норма поливу: літр під кущ. 

Якщо змішати в 10 літрах води 40 крапель йоду з літром сироватки і столовою ложкою перекису водню, вийде відмінний засіб для боротьби з ненависною фітофторою. 

Додавши до 9 літрів води літр нежирного молока і 10-12 крапель йоду, одержують розчин, що знищує несправжню борошнисту росу на огірках. Крім того, йод входить до складу засобів, що запобігають пожовтінню листків в огірків і сприятливих омолодженню пагонів.

"Зеленка"

Розчину "зеленки" теж знайдеться застосування в дачному господарстві. "Зеленкою" можна змащувати рани рослинам при дрібному обрізуванні чи при випадкових ушкодженнях замість садового вару. 

40 крапель "зеленки", розчинені у відрі води допоможуть врятувати томати від фітофтори, а огірки - від борошнистої роси. Щоб щоразу не вимірювати по краплях, можна розчинити флакон "зеленки" в літрі води, а потім на око по трішечки додавати у воду для оприскування. Обприскування вишні слабким розчином "зеленки" сприяє кращому зав'язуванню плодів.

"Трихопол"

Препарат "Трихопол" застосовують як профілактичний засіб проти фітофтори. Одну таблетку "Трихополу" розчиняють у літрі води й обприскують томати кожні два тижні.

Аспірин

Заражений грибком нізкокіслотний ґрунт можна "вилікувати" аспірином. Досить розчинити таблетку у літрі води і полити розчином "проблемну" грядку.

Марганцівка

Насамперед в рожевому розчині марганцівки (0,5 грам на 100 мл.) рекомендують протравлювати насіння перед посадкою, щоби знищити можливих збудників хвороб, які зимують на насінні. Для цього насіння замочують у розчині на 20 хвилин, а потім висушують. Якщо у відро рожевого розчину марганцівки (3 грами на 10 літрів) додати борної кислоти на кінчику ножа, то вийде гарне раньовесняне підживлення для суниці, малини, смородини й аґрусу. Цей варіант підгодівлі дуже підходить дя ділянок з піщаними ґрунтами.

2 чайні ложки марганцівки, розчинені в 10 літрах води, врятують суницю від сірої гнилі, якщо не забути обприскати ягоду після цвітіння. 

У темно-рожевому розчині марганцівки замочують картоплю перед посадкою, а також насіння картоплі перед закладкою на збереження. Така обробка не подобається ані дротянику, ані хвороботворним грибкам. 

Крім того, розчиненою у воді марганцівкою поливають ґрунт для розсади, миють шухляди, стаканчики і горщики, у яких планують вирощування розсаду на вигонку зелені, обробляють зсередини і з-зовні теплиці і парники для профілактики хвороб рослин. 

Єдине, чого не варто забувати при використанні марганцівки, - усе добре в міру. Занадто захоплюватися поливами "рожевою водою" не варто. Надлишок марганцю в ґрунті може несприятливо позначитися на розвитку культур.


Як збільшити врожай за допомогою дешевих ліків Як збільшити врожай за допомогою дешевих ліків Reviewed by Василь Іваночко on 20:58:00 Rating: 5