Вбивчі хмари. Американський метеоролог стверджує, що розгадав таємницю Бермудського трикутника

Вчений заявляє, що причина таємничого зникнення літаків і кораблів у знаменитому Бермудському трикутнику знайдена. Це особливі шестигранні хмари, здатні створювати "повітряні бомби".


Стів Міллер, метеоролог з університету штату Колорадо, вважає, що йому з командою дослідників вдалося пояснити чортівню, яка вже кілька століть діється на трикутнику площею 500 тис. квадратних кілометрів в Атлантиці між узбережжям Флориди, Бермудами і Пуерто-Ріко.

Команда Міллера вивчила ситуацію за допомогою радіолокаційних супутників. І встановила, що хмари особливої шестигранної форми провокують різкі прискорення повітряних потоків. Прямуючи зверху вниз зі швидкістю до 300 км/год, ці потоки стають справжніми "повітряними бомбами", здатними збивати літаки і топити судна, впевнені дослідники.

Бермудський трикутник. Повітряні бомби

Вивчаючи ситуацію в Бермудському трикутнику із супутників, Міллер і його колеги встановили, що вітри на рівні хмар можуть досягати швидкості урагану - 270-300 км/год. Цієї сили досить, щоб у лічені хвилини потопити навіть досить великий корабель або викликати крах літака.

Цим і можуть пояснюватися сотні інцидентів в Бермудському трикутнику, стверджують дослідники.

Всьому виною незвичайні хмари, які найчастіше утворюються біля Бермудського архіпелагу. Деколи ці хмари розтягнуті на 30-70 км. Але незвичайними є не тільки і не стільки їх розміри, скільки форма.

"Хмари з рівними краями - рідкість", - пояснює Міллер, уточнюючи, що, як правило, мають хаотичну форму. А ці хмари нагадують шестикутники.

Використовуючи радіолокаційні супутники, Міллер з колегами заглянули під хмари дивної форми, щоб зрозуміти, що відбувається внизу. Результати виявилися жахливими - з'ясувалося, що рух цих хмар, як правило, приховує вітри, які набагато нижче, на рівні моря, досягають швидкості 270-300 км/год.
Трикутник площею 500 тис. квадратних кілометрів забрав життя понад 1000 осіб за останнє сторіччя

Це створює хвилі висотою 10-15 м.

За словами іншого автора дослідження Ренді Червени, шестикутні хмари являють собою справжні "повітряні кишені". З невідомої поки причини, вони пропускають через себе повітряні потоки і спрямовують їх вниз.
Таким чином, створюються короткострокові "мікроурагани", здатні в лічені години викликати на поверхні води величезні хвилі, а потім зникнути без сліду.

«Саме через це тут стабільно губляться повітряні і морські судна», — вважає ще один учасник дослідження, океанограф Майєр Верлаг.

Автори гіпотези наводять як аргумент спостереження за аналогічними шестикутними хмарами у Європі. Їх там помічають не часто, але деякі дослідження дозволили встановити, що вони також характеризуються різкими прискореннями повітряних потоків - до 160 км/год.

Деякі вчені вже встигли висловити скептичне ставлення до роботи Міллера. Зокрема, вони стверджують, що європейські шестикутні хмари виглядають дещо інакше, ніж ті, що помічені Міллером у Бермудському трикутнику, та й в принципі, проводити паралелі між атмосферними явищами в двох різних частинах світу - дещо самовпевнено.

Також, за словами американського метеоролога Кевіна Корриву, на знімках не видно, щоб у хмарах були якісь воронки, через які повітря спрямовується вниз.

Загадочные облака в Бермудском треугольнике таят под собой ураганные ветра, которые могут становиться причиной кораблекрушений и авиакатастров / Scoop
Загадкові хмари в Бермудському трикутнику приховують під собою ураганні вітри, які можуть ставати причиною корабельних аварій та авіакатастроф / Scoop

З іншого боку, гіпотеза Міллера є найбільш науково обґрунтованою зі всіх, що висувалися щодо таємниць Бермудського трикутника за останні півстоліття.

Перш дослідники грішили на викиди метану з дна океану, інопланетян, паралельні світи і геомагнітні поля. Наукових обгрунтувань у цих теорій не було.

Таємниця Бермудського трикутника. 5 найбільш загадкових зникнень
Вважається, що тільки за останні 100 років в Бермудському трикутнику загинуло понад 1000 осіб. До їх смерті призвели аварії понад 70 літаків та кількох сотень кораблів. Деякі дослідники підрахували, що в середньому за рік тут безслідно зникають 20 кораблів і 4-5 літаків.

Сам термін "Бермудський трикутник" з'явився в 1950-х з легкої руки журналістів, які писали про загадкові зникнення літаків і кораблів у цій частині Атлантики. Але перші згадки про "чортівню", яка творилася в цих водах, відносяться до значно давніших часів.

Зокрема, дивні "вогні" бачив тут ще Крістофер Колумб під час свого легендарного плавання на Захід в 1492 році.

Ось 5 найбільш загадкових зникнень в Бермудському трикутнику в XX столітті:

1 В 1881 році неподалік від Бермуд зник великий корабель Ellen Austin, що курсував між США і Європою. Незадовго до свого зникнення корабель зустрів інше судно, у якого на борту не було жодної живої людини. Команда Ellen Austin спробувала взяти корабель-привид на буксир, але втрутився шторм. В наступному рейсі "чортівня" наздогнала і сам Ellen Austin.

2. В 1918 році в проклятому трикутнику зник військовий танкер Cyclops, що поставляв паливо для американських військ в Європі. На борту було 309 осіб. Корабель востаннє бачили на Барбадосі, куди він зайшов поповнити запаси. На пошуки зниклого судна було відправлено кілька десятків кораблів, але вони так нічого і не знайшли.

3. 5 літаків-торпедоносців Avenger зникли 5 грудня 1949 року з 14 членами екіпажу на борту. На їх пошуки був відправлений літак з 13 рятувальниками. Він також безслідно зник.

Цю історію використовував Стівен Спілберг як відправну точку сюжету у своєму знаменитому фільмі Близькі контакти третього виду.

4. В 1947 році в Бермудському трикутнику зник пасажирський літак С-47. На борту були 6 осіб. Відразу після зльоту з одного з островів Бермудського архіпелагу літак з невідомої причини збився з курсу і вирушив прямо назустріч шторму, який він міг легко облетіти стороною.

5. В 1954 році зник рейс 441. Військовий транспортний літак з 42 пасажирами на борту безслідно зник, востаннє засвітившись на радарах в 400 км від узбережжя Флориди. Рятувальні експедиції не виявили жодного сліду літака , незважаючи на те, що основною частиною його вантажу були рятувальні жилети, які навіть в разі краху повинні були спливти на поверхню океану.

Джерело
Вбивчі хмари. Американський метеоролог стверджує, що розгадав таємницю Бермудського трикутника Вбивчі хмари. Американський метеоролог стверджує, що розгадав таємницю Бермудського трикутника Reviewed by Василь Іваночко on 16:46:00 Rating: 5