Батько-засновник євро передбачив його крах

Проблема в тому, що єдина європейська валюта є проектом не економічним, а політичним, говорить професор.


Проект євро на слизькому шляху до колапсу, заявив один з його батьків-засновників, колишній головний економіст ЄЦБ професор Отмар Іссінг в статті для Daily Telegraph.

"Весь проект євро в його нинішній формі непрацездатний і неспроможний", - заявив Іссинг.

Проблема, за його словами, полягає в тому, що єдина європейська валюта - проект не економічний, а політичний.

Ті, хто думав, що грецька боргова криза призведе до краху євро, помилилися. Ключові європейські гравці і в першу чергу Німеччина інвестували в ЄС стільки, що не могли здатися без бою.

Однак багатомільярдні вливання в грецьку економіку лише відстрочили кризу, вважає Отмар Іссінг.

"Пакт стабільності і зростання більш-менш провалився. З ринковою дисципліною було покінчено завдяки інтервенціям Європейського центробанку. Тріумф політики над економікою є фатальним пороком, органічно вплетеним в тканину валютного союзу з моменту його утворення", - продовжує професор.

Економіст передбачив, що "в один прекрасний день цей картковий будиночок завалиться".

"У кращому випадку, каже він, ЄЦБ буде щоразу сяк-так виходити, насилу намагаючись впоратися то з однією кризою, то з іншою - досі, поки не настане повний колапс", - вважає професор.

Нагадаємо, 2 червня Центральний Банк Англії вперше показав зразки пластикових банкнот.

У травні повідомлялося, що купюра номіналом 500 євро буде поступово вилучатися з обігу на території Євросоюзу, її замінять видозмінені банкноти номіналом 100 і 200 євро.


Батько-засновник євро передбачив його крах Батько-засновник євро передбачив його крах Reviewed by Saha Garasimovich on 11:44:00 Rating: 5