Як легко кинути курити

Багато людей задавалимені питання: «Як кинути курити?», – Але дати однозначну відповідь, на жаль, неможливо. Перш за все, тому, що сам підхід до розуміння куріння може бути різний. Наприклад, ви можете дивитися на куріння як на хворобу, як на погану звичку, як на шкідливу залежність або як на щось містичне, нав’язане злими духами. І в будь-якому з вище перерахованих випадків методи боротьби будуть абсолютно різними.


Куріння можна лікувати пігулками, виганяти злого димного біса молитвами, шаманськими примочками, гіпнозом. Як на мене, так це чистої води дурниці, тому що в кінцевому підсумку, позитивний ефект від усього перерахованого буде залежати від елемента самонавіювання. Я не буду розповідати про те, як кинути курити за допомогою нових медичних препаратів, просунутих екстрасенсів, бабок-ворожок і подібних.

У міру свого прагматизму, я дивлюся на куріння як на бізнес, на жаль, дуже невигідний для курця. За модний образ, стильність, комунікабельність, заспокоєні нікотином нерви часом доводиться розплачуватись життям – а це дорого. Є більш безпечні і практичні способи отримати всі ті позитивні якості, які дає сигарета:

для заспокоєння можна помолитися;
комунікабельність підвищить підкована мова з хорошого пікаперського форуму;
власний імідж можна поліпшити, витративши вихідні на обхід модних бутиків.
Що дає куріння?

Найпростіший спосіб кинути палити – це просто не починати. Для того щоб не почати, задайте собі такі питання: «Що мені дасть куріння? Я стану сильнішим? Може швидшим? А може, виросте 30 см біцепс або, наприклад, заповітні 90-60-90? ».

А якщо порахувати, скільки буде йти грошей на сигарети, стане зовсім не по собі. Знайомий програміст в штатах купував сигарети через Інтернет. В кінці року він отримав виписку за рахунком з магазину. Виявилося, що за два роки він примудрився викурити майже 4000 $ – місячну зарплату.

Я вважаю, що людське життя – це найдорожче, що є у людини, і будь-які чинники, які негативно на неї впливають повинні бути виключені. Одна справа померти миттєво від нещасного випадку або на полі бою, захищаючи свою країну. І зовсім інша – стати інвалідом або захворіти невиліковною хворобою і гнити заживо. Це страшно, адже причиною буде ваш слабовільний характер.

Як кинути курити, варіант перший

Тепер до справи. Перш за все, потрібно щоб ви самі усвідомили, навіщо ви курите? Дуже рідко куріння необхідно людині на генетичному рівні, іншими словами – як повітря. Для цього рекомендуємо провести над собою наступний експеримент.

Коли відчуєте дискомфорт, і рука сама потягнеться до пачки сигарет, відкрийте пачку і візьміть одну сигарету, але не прикурюйте її. Візьміть її в губи, потримайте в руках, і не звертайте уваги, що вона у вас не горить. Краще це зробити коли поруч хтось є, наприклад, подруга чи друг, з яким ви вирішили прогулятися. Бажано щоб вона чи він не курили. Тримайте сигарету в руці, почніть дискусію про те, чи є життя на Марсі? Якщо через півгодинки дискомфорт пройде, і ви випадково виявите, що тримаєте в руці незапалену сигарету, значить ви щасливчик. Цей тест перевіряє прихильність вашого організму до нікотину. Якщо тест пройдено успішно, то для того щоб кинути курити, вам потрібно тільки власне бажання.

Адже в більшості випадків ви і не хочете курити, але з волі обставин вам це доводиться робити. Обставини можуть бути різні, колеги по роботі, які зазивають пихнути за кампанію або подружка, що димить на всю і, для того щоб її не ображати, сам починаєш курити. Щоб допомогти собі кинути палити, головне самому собі сказати «Ні». Друзям і подругам, які будуть пропонувати, можна наплести що завгодно, лише б виглядало правдоподібно. Наприклад, сказати, що вже накурився і більше не вставляє, чи послатися на погане самопочуття від викуреної сигарети. Якщо це дійсно ваші друзі, то вони вас зрозуміють і не будуть нав’язуватися з куривом.

Як кинути курити, варіант другий

Якщо тест провалений, то вищеописаний спосіб буде мало ефективний. Нам потрібно тепер визначити ступінь вашої нікотинової залежності. Для початку пригадайте, скільки вже курите? Якщо курите років 15, і вам вже за 30, то я не буду вас обнадіювати – кинути курити вам буде практично нереально.

Чим раніше ви почали курити, тим складніше буде кинути. Пов’язано це з формуванням вашого організму. Організм чоловіка закінчує формуватися в 25-26 років, жінки в 24 роки. Якщо протягом десяти останніх років ви курили, то весь механізм функціонування вашого організму був сформований з урахуванням надходження в кров нікотину. Тому весь обмін речовин в організмі відбувається з урахуванням його наявності. Притому саме цікаве, що організм може виробити навіть свою нікотинову норму, наприклад, 5 сигарет на день. Якщо викурите 3 – буде погано (почнете нервувати, станете дратівливим). Якщо ж викурите 7 – буде теж погано (може крутитися голова, почнуться мігрені).

Саме для таких людей придумали нікотинові жуйки, пластир і т.п. Але переходити на них сенсу особливого немає. У будь-якому випадку доведеться віддавати гроші за них і заново звикати вже до іншої гидоти. Я бачу у всіх цих засобах один плюс – не будуть страждати легені! Але при цьому дістанеться іншим органам. Від нікотинових жуйок і інгаляторів буде сідати шлунок, а пластир не дуже ефективний, клеїти його потрібно буде у великій кількості. Тому єдине, що можу рекомендувати: взяти силу, волю і скласти їх в одне, щоб вийшло сила-волі, і почати свій нерівний бій із самим собою.

Кидати курити відразу не можна, та й ви не зможете цього зробити. Уявіть що ваш організм – це тисячі шестерень, які налаштовані і функціонують належним чином. Вийняти одну з них і наслідки для організму можуть бути катастрофічними. Дуже часто у курців з 10-річним стажем, які різко кидали курити, починалисьпроблеми з серцем, підшлунковою залозою, печінкою, розвивалися онкологічні захворювання. Все це відбувалося тому, що організм переживав стрес, приблизно такий, коли втрачаєш близьку людину або долаєш важку психологічну травму.

Від цигарок потрібно відмовлятися поступово. Для цього визначте середню норму сигарет на день: порахуйте, скільки ви викурили сигарет за тиждень і розділіть цю кількість на 7. Наприклад, у вас вийде 6 сигарет у день. Перший тиждень курите рівно шість сигарет на день. Другий тиждень обмежте себе 5-ю сигаретами на день. Третій тиждень куріть 4 сигарети в день. На 4-й тиждень ви дійдете до половини норми 3 сигарети в день. Ось тут варто трохи призупинитися, і в наступні три-чотири тижні привчити свій організм до цієї норми. Це буде першим кроком до перемоги. Після цього, коли рубіж у три сигарети буде підкорено, і вам на день буде вистачати 3-х сигарет, можна переходити на 2 сигарети на день. Це буде другий крок до вашої перемоги.

Згадався момент з фільму «Нокдаун (Cinderella Man)». В останньому раунді в бою за звання чемпіона світу у важкій вазі Джеймс Браддок отримує від свого тренера Джо Гулда слушну пораду: «Грай з гадом по-розумному, і перемогу в тебе не відберуть». Як перейдете на планове куріння обмеженої кількості сигарет на день, курити доведеться по-розумному:

  • не паліть на голодний шлунок, ніколи, як би вам не хотілося. Куріть через годину після їжі. Як покурили, відразу ж вкіньте в рот жуйку й пожуйте;
  • розподіліть ваші сигарети за часом, щоб перша припадала на ранок, за годину після того, як ви поснідали, а остання припадала на ніч перед сном. Їсти на ніч – річ шкідлива, а й палити на порожній шлунок не можна. Тому тримайте в холодильнику літр кефіру, перед тим як лягати спати, випийте півлітра кефіру, почекайте хвилин 15, потім покуріть, почистіть зуби і спати;
  • як дійдете до 3-х сигарет на день. У середині дня потрібно буде курити лише одну сигарету. Якщо буде хотітися більше, а буде хотітися, жуйте жуйку, насіння, тримайте напоготові чашку міцної чорної кави і пачку печива. Також підійде солоний томатний сік;
  • відмовтеся від тієї марки сигарет, яку звикли курити. І вибирайте ті сигарети, які раніше не палили. Це повинні бути ультра міцні сигарети. Наприклад: червоний Marlboro, Біломор-Канал, Астра-Люкс.
  • курити дві сигарети в день – це наша заповітна мета. Тому якщо вже не змогли повністю себе здолати, то на цьому можна буде і зупинитися. Перерва між вашим курінням буде 8 годин, для організму, який раніше задихався від диму і просочився нікотином, дві сигарети буде відмінно. Згодом, у міру життєвих обставин ви станете забувати палити, і в один прекрасний момент повністю усвідомите, що сигарети вам не потрібні. Це буде ваш третій і останній крок до повної відмови від куріння.
Як легко кинути курити Як легко кинути курити Reviewed by Василь Іваночко on 9:36:00 Rating: 5