Вчені показали вражаюче відео, як комар п’є людську кров

Каліфорнійські вчені показали, як комарі харчуються людською кров’ю. Для цього природа обдарувала їх складною системою, яка розміщена в хоботку.


Про це повідомляє gazeta.ua з посиланням на журнал KQED. Вчені опублікували відео, де демонструється з детальний процес висмоктування крові.

Хоботок комара складається з шести маленьких голок. Вони настільки гострі, що можуть з легкістю проколоти шкірний покрив людини. Вона навіть не помітить цього. Пара голок хоботка має подобу зубів. Вони допомагають комару розрізати шкіру. Інша пара розсовує її, щоб легше було висмоктувати кров.

Комар має більше 150 рецепторів. З їх допомогою він орієнтується, коли вибирає місце укусу. Через п’яту голку комаха виділяє в організм людини слину. Вона допомагає крові не згорнутися. Саме слина викликає свербіж на місці укусу.

Комар п’є кров використовуючи шосту голку. Щоб випити більше самка комара звільняє місце в череві. Для цього вона викидає назовні зайву воду з організму. Комарі п’ють кров у своїх жертв близько чотирьох хвилин. Вчені констатують, що вони смокчуть кров так сильно, що це призводить до руйнування кровоносних судин.

Комарі є одними з найнебезпечніших істот на Землі. Вони переносять більшість найнебезпечніших вірусів. Через це вмирають тисячі людей щорічно. При цьому самі комарі не винні в тому, що переносять вірус, оскільки вони паразитують на комахах так само, як комарі на людях.

Самиці звичайного комара є переносниками різних захворювань людини, таких, наприклад, як японський енцефаліт, гарячка Західного Нілу, а також хвороб тварин, зокрема пташиної малярії.


Вчені показали вражаюче відео, як комар п’є людську кров Вчені показали вражаюче відео, як комар п’є людську кров Reviewed by Василь Іваночко on 8:38:00 Rating: 5