Найрозумніші істоти на планеті

Земну кулю величезний і різноманітний. Хто лідирує, здогадатися не складно, а ось як розподілилися інші місця, цікаво. Людини відразу пропускаємо.


Дельфін

Дивовижні істоти. Розмір мозку дельфінів у співвідношенні з розміром їх тіла набагато більше, ніж у шимпанзе. А їх поведінка вказує на високу ступінь розумового розвитку. Мозок дорослої дельфіна важить близько 1700 грамів, а у людини - 1400. У дельфіна в два рази більше звивин в корі головного мозку. Цікаво, що більшість трюків, яким їх навчають, є їх повсякденним поведінкою. Дельфіни люблять грати, мчати і насолоджуватися життям. Вони мають «словниковий запас» до 14000 звукових сигналів, який дозволяє їм спілкуватися між собою, а також самосвідомість і емоційне співчуття, готовність допомогти новонародженим і хворим, виштовхуючи їх на поверхню води. Дорослі дельфіни навчають дитинчат.

Мавпа

Насамперед - це горили, шимпанзе і орангутанги. Виходячи з новітніх досліджень, генетична база шимпанзе збігається з людською на 987 %. Це дозволяє припускати, що еволюційні шляхи людини і шимпанзе розійшлися всього шість мільйонів років тому, що в глобальному сенсі практично вчора. Військова служба США використовувала шимпанзе замість астронавтів під час багатьох небезпечних місій. Один шимпанзе в Японії може використовувати комп'ютер, і ймовірно в цей самий момент освоює Warcraft

Найрозумніші істоти на планеті Горил викладали мову жестів, а у орангутангів існують заплутані сімейні відносини.

Слон

Існує вислів - "Слон ніколи не забуває". Дійсно слони здатні встановлювати тривалі дружні стосунки, пам'ятати і дізнаватися людини через багато років. Вони виявляють здатність співчувати і шкодувати про загиблих. Здатні використовувати інструменти і знаходити рішення в сформованій ситуації. Слонам притаманне поняття сім'ї. Вони володіють музичним слухом і музичною пам'яттю, здатні розрізняти мелодію з трьох нот. Можливо, якби вони менші, мали б сторінки в Facebook і вміли б користуватися Твіттером не гірше людини.

Папуги

Папуги дуже розумні. Вони єдині з перерахованих тварин можуть підтримувати бесіду. Деякі папуги знають сотні слів і можуть їх використовувати цілком усвідомлено. Їх мозок відносно великий, характерні хороша пам'ять і здатність до звуконаслідування (добре розвинена голосова мускулатура).

Ворона


Ще ті штучки, незважаючи на те, що їх обдурюють стереотипно одягнені солом'яні чоловіки. Щоб розколоти горіх ворона бере його в дзьоб і летить до траси. Там кидає горіх на дорогу і чекає найближчим авто, а після, якщо пощастить, забирає здобич. Якщо поблизу немає машин, то злітає вище і кидає горіх на щось тверде. І це ще не саме розумне, до чого може додуматися ворона. В одному з американських штатів була помічена ворона, добуває собі їжу ножицями для стрижки газонів. Так, таке навіть Хічкоку не снилося.

Щур

Виникає питання, наскільки вони розумні, якщо розносять чуму та інші хвороби. У багатьох ворожість або страх до цих істот. При цьому більшість експериментів вчені проводять саме на щурах, мабуть, не тому, що цуценята, приміром, миліше. Їх мізки здатні до виявлення лазівок і шляхів в лабіринтах та інших експериментах, з якими у трирічної дитини, ймовірно, була б труднощі. Вчені з Оксфорда прийшли до висновку, що пацюки володіють абстрактним мисленням, потіснивши людини як єдиної істоти, що володіє такою здатністю. Більшість щурів воліють слухати музику Моцарта, деякі - сучасну музику і ніхто з них не бажає слухати звук вентилятора.

Голуб

Неймовірно соціальна істота. Вони можуть розрізняти один одного і спілкуватися своєю мовою. Всі чули про поштовий голуб, який здатний долати великі відстані і не збиватися з дороги, а потім повертатися назад. В лукавстві програє вороні.

Свиня

Побутує помилкова думка, що свині мають пристрасть до валянню в багнюці, просто з любові до неї; насправді, свині таким чином позбавляються від шкірних паразитів: висихаючи, бруд відпадає разом з паразитами. Крім того, валяння в грязі служить їм для охолодження організму в жарку погоду. У ряді тестів на розумові здібності свині демонструють високий результат, як за параметром кмітливості, так і по параметру навченості. Зауважено, що свині реагують на музику, наприклад, похрюкивая в такт мелодії.

Білка

Відмінна риса білок - це їх запасливість. Часом добувають собі корм у таких місцях і такими способами, що ніхто з інших тварин і не додумався б. При цьому вони ще й планують кількість запасів і готуються до зими. Деякі білки горіхи закопують в землю, інші ховають їх у дуплах дерев.

Найрозумніші істоти на планеті Найрозумніші істоти на планеті Reviewed by Василь Іваночко on 23:32:00 Rating: 5