Яким буде курс долара до кінця року

В Україні діє вільне курсоутворення. Отже, коливання валютних котирувань - природне явище. Причому вони можуть досить тривалий час рухатися в одну або іншу сторону. Нагадаю, що у лютому поточного року курс становив понад 27 грн за долар, але згодом почалося посилення гривні, і до літа за долар давали вже 24,8 грн. Про це у своєму блозі на сайті "Новое время" пише економіст Міжнародного центру перспективних досліджень, старший економіст Центру економічної стратегії Олександр Жолудь.


Сьогодні ми знову спостерігаємо ослаблення національної валюти. Гривня впала до 25,5 грн за долар. Насамперед це пов'язано з очікуваннями економічних агентів щодо того, як змінюватиметься ситуація найближчим часом. Зазвичай восени підвищується економічна активність, зокрема, зростає імпорт, що незмінно тягне за собою підвищення попиту на валюту. Крім того, трохи пізніше почнеться опалювальний сезон, тобто, необхідно буде збільшити імпорт газу, а це ще один додатковий фактор тиску на валюту.

За прогнозами, до кінця року курс складе близько 26-27 грн за долар. Це очікуване ослаблення, тому економічні агенти починають скуповувати валюту вже сьогодні, що і позначається на курсі. Враховуючи, що курс у нас вільний, долар, звичайно, може вирости і більше. Однак, чим більше відхилення ми ставимо, тим менше його імовірність.

Після закінчення опалювального сезону і з початком сезонного збільшення експорту навесні можна буде очікувати певного посилення гривні. Це головні тенденції, які визначають попит і пропозицію на ринку. Разом з тим, можуть бути і додаткові фактори, які можуть викликати протилежний рух валютних котирувань.

Яким буде курс долара до кінця року Яким буде курс долара до кінця року Reviewed by Василь Іваночко on 11:05:00 Rating: 5